
Обираючи стіл, слід звертати увагу не лише на його зовнішній вигляд, а й на ергономічні властивості. Висота — один із ключових параметрів, який обов’язково слід враховувати під час купівлі цього типу меблів. Саме вона впливає на те, як довго ми можемо сидіти за столом і зберігати при цьому продуктивність. Розповідаємо, яка висота столу вважається нормальною та як підібрати виріб з урахуванням свого зросту.
Стандартна висота робочого столу для дорослих
Стандартна висота столу для дорослих — 72–80 см. Такий висновок було зроблено на основі багаторічних спостережень та досліджень. Саме така висота вважається найбільш універсальною та зручною для середньостатистичної людини. Вона дає змогу комфортно виконувати за столом більшість базових завдань — від письма до роботи за комп’ютером. Цей діапазон вважається золотим стандартом для багатьох виробників меблів.
Урахування зросту людини при виборі столу
Зріст людини — найважливіший фактор, від якого слід відштовхуватися при виборі столу. Чим вищою є людина, тим більшу висоту столу потрібно обирати. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть зорієнтуватися:
- Для людей з невисоким зростом (до 165 см) добре підійдуть столи висотою 68–72 см;
- Для середнього зросту — 168–180 см — розгляньте варіанти 70–74 см;
- Для тих, хто має зріст понад 180 см, краще обирати вироби вищі — від 78 см і більше;
- Для дітей до 3 років рекомендована висота столу — 45–55 см, для дітей 3–7 років — 50–60 см, а для школярів від 8 років — 55–75 см.
Головною ознакою правильно підібраного столу вважається розташування стільниці на рівні верхньої частини живота. Також при виборі оптимального виробу можна скористатися простою формулою: обирайте стіл, висота якого становить приблизно 40% від вашого зросту. Проте цей метод не завжди точний, адже довжина тулуба у кожної людини різна, незважаючи на зріст.
Різниця у висоті столів для різних професій
Підбір висоти столу також залежить від роду діяльності.
Для навчання та роботи за комп’ютером обирайте столи зі стандартною висотою. Також у продажу з’являється дедалі більше виробів, які регулюються по висоті. Такі моделі дозволяють налаштувати оптимальне положення столу.
Для фізичної роботи, де потрібно прикладати зусилля (натискати, згинати тощо), добре підходять невисокі столи — стандарт яких 60 см і менше. Це комфортна висота для тих, хто часто щось майструє або займається творчістю, наприклад, скульптурою.
Для завдань, що потребують високої точності та гарної видимості, вдалим вибором можуть стати більш високі столи — від 90 см. Такі вироби часто використовують інженери та фахівці, які працюють із кресленнями й схемами.
Налаштування столу для правильної постави
Напевно, ви помічали, що сидіти за надто низьким або надто високим столом незручно. Це зумовлено тим, що тіло перебуває в неприродному положенні — голова нахилена або закинута назад, хребет напружений, лікті звисають або розташовані занадто високо. Через це можуть з’явитися болі в спині та шиї. Якщо сидіти в такій позі регулярно, ризик отримати сколіоз, остеохондроз та інші неприємні захворювання суттєво зростає.
Щоб уникнути неприємних наслідків, обирайте стіл, який точно відповідатиме вашим завданням і типу діяльності. Важливо заздалегідь визначити для себе оптимальну висоту і при купівлі відштовхуватися від цього. Якщо ви придбали робочий стіл із функцією регулювання, то все значно простіше — просто зафіксуйте висоту так, щоб плечі, спина та лікті не були напруженими й мали природне положення.
Як висота впливає на продуктивність
Висота робочого місця безпосередньо впливає на продуктивність. За незручним столом довго не посидиш. Робота або навчання в такому випадку перетворюються на випробування. Обравши зручний стіл, за яким не виникає відчуття дискомфорту та втоми, можна значно підвищити свою працездатність.
Ваша спина і шия втомлюватимуться повільніше, а настрій покращиться. Ви зможете повністю зосередитися на роботі, а не на пошуках зручної пози.
Які ще переваги дає зручний стіл із правильною висотою:
- покращується постава;
- нормалізується кровообіг;
- з’являється мотивація.
Для дітей також важливо підібрати зручний стіл. Якщо дитина постійно крутиться, сутулиться тощо — можливо, їй просто незручно (хоча неусидючість для багатьох дітей — цілком природна). Проте правильна висота столу для дітей має особливе значення — вона допомагає зайняти правильну позу і запобігти проблемам із поставою.
Вибір столів із регулюванням висоти
Обирати стіл із регульованою висотою слід відповідно до конкретних потреб. Лише так він зможе забезпечити максимальний комфорт і ергономічність для користувача.
Оцініть, який діапазон регулювання висоти має стіл. Деякі моделі мають обмежене регулювання, а інші пропонують ширший діапазон.
Стіл має бути міцним і стійким, щоб витримувати вагу ПК та аксесуарів. Зверніть увагу на матеріали та конструкцію — від цього залежить довговічність і надійність виробу.
Деякі столи з регулюванням висоти обладнані додатковими можливостями, зокрема органайзерами для кабелів, гачками для навушників, шухлядами для зберігання та підставками для монітора.
Орієнтуючись на ці параметри, ви зможете підібрати ідеальний стіл із регулюванням висоти та не пожалкуєте про покупку в майбутньому.
Важливість висоти столу для зручності під час роботи за комп’ютером
Більшість із нас використовують стіл саме для роботи за комп’ютером. Дуже важливо знати правила організації оптимального робочого місця.
Перше, що потрібно зробити — це відрегулювати крісло так, щоб стопи впевнено стояли на підлозі, а стегна були паралельні поверхні. Коліна мають бути зігнуті під кутом 90° або трохи більше. Важливо, щоб спина повністю прилягала до спинки крісла. Сидячи в такій позі, опустіть руки вздовж тіла та зігніть лікті під прямим кутом. Якщо підлокітники регулюються — встановіть їх на рівні ліктів або трохи нижче. За оптимального положення висота робочої поверхні або полиці для клавіатури повинна бути на 1–3 см нижче рівня ліктів. Монітор має розміщуватися на відстані витягнутої руки, а верхня частина екрана — на рівні очей.
Традиційною вважається прямокутна форма столу. Вона має спеціальне відділення для системного блоку та полицю для клавіатури. Також такий стіл обладнаний висувними шухлядами.
Існують і нестандартні моделі: кутові та U-подібні столи. Кутова модель зручна для невеликих приміщень, а U-подібні — забезпечують хорошу місткість. Будь-які моделі комп’ютерних столів можуть додатково комплектуватись полицями: це можуть бути полиці, надбудовані над столом у 2–3 яруси, або бокові — також можливі приставні, які можна використовувати як разом зі столом, так і окремо.
Новинкою останніх років стали навісні столи, хоча в прямому сенсі слова столами їх назвати важко. Вони монтуються на стіну та допомагають заощаджувати простір.
Хороший комп’ютерний стіл — це необхідна річ для кожного, хто проводить багато часу за роботою або іграми. Він допоможе зберегти правильну поставу та загальне здоров’я спини.
Оптимальна висота для зручної роботи з документами
Під час роботи з документами стіл має забезпечувати зручне положення рук, щоб вони могли вільно лежати на поверхні. Висота стільниці має бути такою, щоб працівнику не доводилось нахилятись для читання чи письма. Це дасть змогу підтримувати правильну поставу та знизить навантаження на шию і плечі. Також ідеальна висота столу допоможе довше залишатися продуктивним і не втрачати концентрацію, що важливо при роботі з великим обсягом паперів.
Якщо ви шукаєте, де купити письмовий стіл для дорослого або дитини, рекомендуємо зазирнути до нашого каталогу. Компанія Gusar — це великий асортимент столів високої якості. У нас ви зможете замовити індивідуальний виріб, який радуватиме вас вишуканим дизайном і надійністю.
Залишити коментар